Ve školní družině není čas zahálet…

Ve školní družině není čas zahálet…

Vrcholí přípravy na svátek sv. Martina a další akce se připravují.
Jen na kratičký okamžik by se nezúčastněným mohlo zdát, že po vydařeném DÝŇOHRANÍ se v naší družině nic neděje...

 Opak je pravdou. Blížící se svátek sv. Martina nás přimělo upéci perníkové podkovy, ozdobit je barevnou glazurou a lentilkami. Ale i vědomosti získáváme o hrdinném vojákovi a později poustevníkovi Martinovi. Už víme, jaký dar věnoval sv. Martin žebrákovi, proč se v tento den peče husa a svatomartinské rohlíčky. V soutěži družstev děti sestaví obrázek bílého koně a vyhledají pomocí internetu jakou barvu měl plášť sv. Martina. Tvoříme, soutěžíme a jsme zvídaví, každý den přináší něco nového a podnětného. Pilně se připravujeme na velkou akci na naší škole, která je prozatím zahalena tajemstvím, vše se brzy dozvíte. A chystáme se péci dále v naší nové horkovzdušné troubě, která ušetří nejen energii, čas a bude i bezpečná. Plně ji využijí i na kroužku vaření, kdy každé pondělí pečou a vaří velmi dobré pokrmy. Uznejte, že poděkování patří všem snaživým dětem, dospělákům na naší škole a vstřícnosti i pochopení vedení školy.

Vychovatelka H. Špergová

Datum vložení: 9. 11. 2022 13:33
Datum poslední aktualizace: 5. 12. 2022 23:04
Autor: Správce Webu