Základní informace

Základní škola a Mateřská škola Staré Křečany je tvořena dvěma samostatnými budovami vzdálenými od sebe cca 300 m.

Naše školka se nachází v hezké jednopatrové vile s věžičkou, mimo hlavní silnice, obklopená zelení. Patří k ní prostorná zahrada s pískovištěm, herními prvky, houpačkami, skluzavkami a zastřešenou letní hernou sloužící i jako útočiště při pobytu venku za nepříznivého počasí nebo naopak při horkých letních dnech. Na zahradě jsou vysázeny rododendrony a ovocné stromy. V prostoru za budovou na malém prostranství máme ohniště a skalku, kterou nám pomohli vybudovat rodiče. Děti společně s učitelkami se o skalku starají a pomáhají také udržovat záhony s květinami před budovou školy.

Naše MŠ se nachází v krásné přírodní oblasti, která dětem umožňuje realizaci ekologické výchovy, umožňuje pěší poznávací výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí, vštěpuje dětem lásku k přírodě a podporuje zdravý životní styl.

Mateřská škola má kapacitu 40 dětí. Děti jsou rozděleny do dvou tříd.

Třída Berušek

• paní učitelky: Pavlína Marešová, Petra Jarschelová
  • třída se nachází v prvním patře mateřské školy

Třída Sluníček

• paní učitelky: Bc. Lucie Grabková, Monika Privarová
  • třída se nachází v přízemí mateřské školy

Provoz mateřské školy je od 6:00–16:00.

Vzhledem k organizaci vzdělávání je třeba, aby v 8:00 již byly děti ve třídě.

Prosíme o respektování tohoto času! Děkujeme!

Vyzvedávání dětí po obědě

• Oddělení Berušek od 11:45–12:00