Psí kamarád

Psí kamarád 1 Mezinárodní den zvířat oslavili v ZŠ Staré Křečany 4. října přednáškou o výcviku psů.
 Beseda objasnila, jak se z divokého vlka postupem staletí stal domácí mazlíček s mašlí nebo pomocník lidem s handicapem, ochránce a terapeut.

Získali jsme informace o různých plemenech, psích schopnostech, čím krmit a jak pracovat se štěňaty. Ovšem samotná ukázka psího fešáka Tima (Americký stafordšírský teriér) byla nejvíce zábavná. Děti mohly dávat povely, lákat Tima na pamlsky a štěkot na povel byl slyšet po celé budově. To vše jsme zvládli v učebně školní družiny a po přestávce se všichni přesunuli na školní hřiště, kde výcvikové umění předvedl Tim v plném rozsahu. Se svou majitelkou Zuzkou Navrátilovou a trenérem psů Jardou Vöröšem Tim ukázal svou sílu, tahal řetězy, pneumatiky, přetahoval se s dětmi na laně a zakusoval se do rukávu. To vše si děti mohly vyzkoušet na vlastní kůži.

Mnohé děti si uvědomily, že domácí zvíře potřebuje péči, výcvik a čas svého pána. A tak z divokého lovícího vlka se stal NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA.    Děkujeme organizaci Aktivní pes Jiříkov.   /Helena Špergová-vych./

Vytvořeno: 5. 10. 2022
Poslední aktualizace: 5. 12. 2022 23:05