Dýňohraní

Dýňohraní 1 Dýňohraní a Strašidelná škola u nás ve škole.
Kdo by si myslel, že se děti u nás ve škole jen učí, ten by se pěkně spletl!......

V úterý (25.10.2022) se ve škole tvořilo, malovalo, vyrábělo, soutěžilo…, ale také výskalo, pištělo a ječelo. A chcete vědět proč? Protože u nás probíhalo Dýňohraní a Strašidelná škola.

V podvečer se do školy kromě dětí a jejich rodičů slétla všechna možná strašidla a příšery z blízka i daleka. Hodnější strašidla pomáhala dětem vytvořit jejich vlastní duchařský plášť, namalovat si dřevěnou dýni a udělat si dýňový zápich do květináče. Mezi tím také probíhala soutěž o nejkrásnější vydlabanou třídní dýni, kterou ale tvořily děti doma za pomoci rodičů (nebo spíše rodiče za pomoci dětí).

Když už bylo vytvořeno vše, co mělo být a patřičně se setmělo, mohly děti vyrazit do vrchních pater školy. Jsou v ní sice každý den a znají její prostory téměř dokonale, ale tentokrát na ně čekala opravdu netradiční výzdoba. Samé nástrahy na podlaze i visící ze stropu, jen světlo svíček, plnění úkolů v potemnělé třídě a k tomu na každém kroku nějaké záludné strašidlo.

Statečné děti chodily samy, některé si raději vzaly na pomoc rodiče. Všichni se pak šťastně dostali do cíle.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na této úžasné a povedené akci - strašidlům (zaměstnancům školy, jejich přátelům i bývalým žákům), dětem za statečnost a rodičům za podporu.

(kolektiv ZŠ Staré Křečany)

Vytvořeno: 31. 10. 2022
Poslední aktualizace: 5. 12. 2022 23:02