Rozjíždíme nový projekt na mezinárodní úrovni

Rozjíždíme nový projekt na mezinárodní úrovni 1 Začátek školního roku 2021/22 se stal velmi přínosným pro rozvoj anglického jazyka našich žáků, jelikož se nám podařilo zapojit do mezinárodního projektu "Evropský den jazyků - oslavme ho jako jedno velké evropské společenství!"

Tento projekt je realizovám přes evropskou platformu eTwinning, přes kterou zaměstnanci škol z různých evropských zemí vzájemně komunikují, spolupracují, zapojují se do projektů a sdílejí své nápady. eTwinning je největší a nejzajímavější komunita škol v Evropě. Páťáci si minulý týden zkusily své komunikační schopnosti v anglickém jazyce v praxi. V online prostoru jsme se potkali s našimi partnery z ostaních 9 škol společného projektu. Jsou jimi žáci a jejich učitelé z Bosny a Hercegoviny, Gruzie, Řecka, Litvy, Turecka, Polska, Itálie, Slovenska a Albánie. Naše první setkání jsme začali slavnostně - zazpívali si evropskou hymnu Ódu na radost, která byla dopředu sestříhána z video nahrávek a zazněla tak hned v několika jazycích. Poté každá země představila svou vlajku a  přednesla několik  základních frází  a slov ve své mateřštině. Ostatní žáci si  vyzkoušeli tyto fráze v cizím jazyce vyslovit a šlo jim to moc pěkně. Na závěr našeho multikulturního setkání jsme si zahráli online kvíz, kde jsme prověřili své znalosti o vlajkách a frázích učastnických zemí tohoto projektu. Toto setkání se nám všem moc líbilo a budeme se těšit na další schůzku, která se uskuteční koncem měsíce října. (I.Stejskalová)

Vytvořeno: 6. 10. 2021
Poslední aktualizace: 17. 10. 2021 13:12