Základní informace

Základní škola a Mateřská škola Staré Křečany je tvořena dvěma samostatnými budovami vzdálenými od sebe cca 300 m.

Mateřská škola

Naše školka se nachází v hezké jednopatrové vile s věžičkou, mimo hlavní silnice, obklopená zelení. Patří k ní prostorná zahrada s pískovištěm, herními prvky, houpačkami, skluzavkami a zastřešenou letní hernou sloužící i jako útočiště při pobytu venku za nepříznivého počasí nebo naopak při horkých letních dnech. Na zahradě jsou vysázeny rododendrony a ovocné stromy. V prostoru za budovou na malém prostranství máme ohniště a skalku, kterou nám pomohli vybudovat rodiče, odděluje tento prostor od zadního traktu budovy. Děti společně s učitelkami se o skalku starají a pomáhají také udržovat záhony s květinami před budovou školy. Naše MŠ se nachází v krásné přírodní oblasti, která dětem umožňuje realizaci ekologické výchovy, umožňuje pěší poznávací výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí, vštěpuje dětem lásku k přírodě a podporuje zdravý životní styl.