Obsah

Prevence rizikového chování

Typ: ostatní
Prevence rizikového chování 14.9. se žáci 2.-5.třídy zúčastnili preventivního programu S Dobronauty za lepšími vztahy ve škole určeného k získání kompetencí předcházet či samostatně úspěšně řešit konflikty.

Žáci pracovali ve skupinách jako "agenti" a zpátky v čase "plnili důležitou misi". Komentovali a posuzovali vzniklé situace a jednání "nandávačů" (agresorů) a "schytávačů" (obětí). Po celou dobu 1.setkání s lektorkou programu se děti aktivně zapojovaly do úkolů, sledovaly prezentaci na IT tabuli a vplouvaly ve svých představách do modelových situací. Motivačně byly vedeny od začátku termínem KONFLIKT a správně chápaly i pojem ubližování a škádlení. Nakonec v kruhu společně zhodnotily tři hodiny dobrodružství a každý měl prostor se vyjádřit, jak by řešil situaci, kdyby  sám měl vztek a byl rozčílený. Těšíme se na pokračování sezení 25.9. a 17.10.  /M.Macková/


Vytvořeno: 14. 9. 2023
Poslední aktualizace: 15. 9. 2023 11:21
Autor: Správce Webu