Předvánoční návštěva muzea

Předvánoční návštěva muzea Navštívili jsme muzeum v Rumburku a prohlédli si betlémy.

Předvánoční návštěva muzea

Abychom si zkrátili čekání na Ježíška, vyrazili jsme všichni do muzea v Rumburku. Tam nás čekala velmi milá paní, která nám povyprávěla o zvycích, které se k Vánocům vážou. Mnoho zvyků je od starých Keltů, kteří slavili zimní slunovrat. Teď už tedy víme, co je vánoční poleno, proč čekáme na „zlaté prasátko“, proč si zdobíme své domovy jmelím, proč se kdysi věšel stromeček od stropu špičkou dolů a mnoho dalších zajímavostí.

V expozici muzea jsme si pak prohlédli různé betlémy – papírové, perníkové, skleněné, dřevěné, keramické, staré i nové…

Cesta autobusem byla veselá tam i zpět. Všechny děti se vrátily do školy s úsměvem na tváři, a to je to nejdůležitější.                                                                                               Za pedagogy J. Tillnerová

Vytvořeno: 19. 12. 2022
Poslední aktualizace: 21. 12. 2022 21:52