Obsah

Poetické a malířské dopoledne

Typ: ostatní
Ve čtvrtek 1.10. jsme absolvovali úžasný PROŽITKOVÝ program. Zavítal k nám totiž opět Rosťa Křivánek, tentokrát s ilustrátorem Petrem Heroldem s pořadem Poetická dílna aneb poslouchejte, kreslete, veršujte. Děti se seznámily s knížkou Uspávačky skřítka Zamhouřílka, kdy sám autor předčítal na každé jméno jinou uspávačku. Uvědomovaly si rytmus, rým, dozvěděly se, jak se básnička tvoří, o čem je, a to všechno za vznikající ilustrace přímo na místě. Kolektivně pak básničku samy vytvořily, vymyslely její název a nakreslily obrázek. Osvojily si pojmy skica, výkres a ilustrace. Po přestávce se pustily do poetického malování a uvědomovaly si propojení a souvislost mezi básničkou a kresbou. Už teď se těšíme na vánoční setkání a naladíme se na autorské čtení oblíbeného textaře. /M.Macková/

Vytvořeno: 4. 10. 2020
Poslední aktualizace: 5. 10. 2020 11:37
Autor: Správce Webu