Obsah

Návštěva ve virtuální učebně  ZŠ  v Krásné Lípě

Typ: ostatní
Návštěva ve virtuální učebně  ZŠ  v Krásné Lípě Přijali jsme pozvání strávit nevšední chvíle v moderní učebně ZŠ v Krásné Lípě, a tak jsme tam  17.5.  3.- 5. třída zavítali a absolvovali jsme vzdělávací program „věda na kouli“.

 Děti žasly nad obrovskou, v průměru skoro dvoumetrovou koulí zavěšenou na lanech a osvětlenou 4 projektory. Dozvěděly se, že je to produkt americké společnosti NASA a že je ještě jedna v ZŠ v Žatci. Její obsluha je však velmi složitá, proto velký obdiv zasluhuje pan učitel J.Rattay, který se nám celou dobu profesionálně pedagogicky i lidsky věnoval a vše srozumitelně vysvětloval. V úvodu nás seznámil s prostředím a organizačními věcmi, dětem kladl motivační otázky-např. jak se ta obrovská koule dostala dovnitř, a ukázal nám i další technické vymoženosti-3D tiskárnu, laserovou řezačku a plotr. Názorně jsme na kouli viděli postupně všechny planety sluneční soustavy, jejich povrch a složení. Pan učitel nám sdělil i různé zajímavosti-třeba, že Merkur je nejmenší a kovová planeta posetá hlubokými krátery od vesmírných předmětů, které přitahuje Slunce. To je tvořeno vodíkem a heliem, je 150 mil km od Země, je staré 4,5 mld let a 8 min k nám od něho letí světlo. Ukázal nám globální úkazy, fáze měsíce a mnoho dalšího-prostě jeden poznatek za druhým. Děti spontánně spolupracovaly, pak je čekal ze získaných vědomostí i kvíz na tabletách, který lehce zvládly. Nakonec si každý vyzkoušel i virtuální brýle a „ponořil se“ pod mořskou hladinu, „proletěl“ se vesmírnou lodí a „vystoupil“ na Marsu. Prožili jsme úžasné dopoledne, cestou na autobus jsme se ještě na skok zastavili v Domě Českého Švýcarska. Do Krásné Lípy se rádi zas někdy vrátíme.  /M.Macková/


Vytvořeno: 17. 5. 2023
Poslední aktualizace: 18. 5. 2023 13:16
Autor: Správce Webu