Obsah

Den Evropy na gymnáziu

Typ: ostatní
V pondělí se páťáci a čtvrťáci zúčastnili tradiční akce rumburského gymnázia - Den Evropy. V jednotlivých třídách měli studenti připravenou velmi poutavou prezentaci daného evropského státu i s občerstvením - typickou specialitu.

Naše děti se tak dozvěděly o tradicích a zvyklostech několika evropských zemí (Lucembursko, Maďarsko, Finsko, Rakousko), jak je stát velký, kde leží, jaká je měna, hlava státu, kulturní památky, osobnosti a mnoho dalšího. Na některých stanovištích si i zasoutěžily a dostaly odměny. Naši 4 malí studentíci mohli zároveň nasát atmosféru velké školy, protože již 1.září sem usednou do lavic. Den se velice vydařil, pro starší žáky to bylo příjemné zpestření po plaveckém výcviku v rumburském bazénu.  /M.Macková/


Vytvořeno: 9. 5. 2022
Poslední aktualizace: 11. 5. 2022 22:11
Autor: Správce Webu