Beseda o první pomoci s žáky 1.- 5.třídy

Beseda o první pomoci s žáky 1.- 5.třídy V pondělí 28. 3. k nám do školy  přijela návštěva - paní Jana Hozáková a Pavlína Rosová, aby dětem ukázaly základy první pomoci.  Výuka s ukázkou probíhala ve dvou blocích, pro mladší žáky a pro starší žáky

Paní Hozáková, která pracuje na záchranné službě, dětem povyprávěla, co to je 1.pomoc, kdy a jak se zajišťuje. Zároveň vysvětlila, že je důležité se umět rozhodnout, kdy RZS volat a kdy ne. K jakým případům se jezdí - kdy se jedná o nemoci a kdy o náhlé prudké stavy. Děti také odpovídaly na její otázky. Například, které telefonní číslo má IZS, jaké zdravotnické materiály a pomůcky se používají, atd. Paní Rosová se chopila praktických ukázek. Děti si vyzkoušely, jak a čím zavázat spolužákovi končetinu, jak zabalit pacienta do izotermické fólie. Nakonec si vyzkoušely resuscitaci na figuríně. A jedna dobrá rada na konec : Důležité je při záchraně člověka zachovat vždy KLID, nepanikařit, jednat s rozvahou a hlavně dbát i na svoji bezpečnost.

Dětem se kurz velice líbil a myslím si, že si odnášely mnohé zkušenosti do praktického života./Š. Svobodová/

/další foto viz fotogalerie/

Vytvořeno: 1. 4. 2022