Obsah

2.setkání budoucích prvňáčků s paní učitelkou

Typ: ostatní
2.setkání budoucích prvňáčků s paní učitelkou 127.6. se konala tradiční akce školy Slavobrána pro budoucí prvňáky, kteří usednou 1.9. do školních lavic naší školičky.

Posláním naší ZŠ a MŠ je připravovat dětičky i na hladký přechod dětí ze školky do školy. V posledních letech však přibývá i dětí, které k nám přicházejí i z okolních obcí. Každoročně pro ty, které se rozhodly pro školní docházku u nás, připravujeme slavnostní den, kdy dětičky projdou slavobránou do prostor školy, kde je přivítá jejich nová paní učitelka a předává jim malý dárek. Ostatní děti z MŠ a ZŠ vytvářejí špalír na podporu slavnostního přechodu svých kamarádů. Poté se současnými prvňáčky prožijí hodinu ve školních lavicích, stráví spolu čas i na obědě a nasají tak rodinnou atmosféru, do níž se v září vrátí. Letos měly jako bonus i cukrovou vatu, kterou paní asistentky točily pro všechny děti-nejen ty, které prošly bránou. Počasí nám přálo, dětičky byly plné zážitků a malí "přijatí" předškoláci se spokojeně vraceli do své mateřinky. /M.Macková/


Vytvořeno: 29. 6. 2022
Poslední aktualizace: 11. 7. 2022 08:53
Autor: Správce Webu