Spolupráce škol v praxi

Jak jinak si předávat pedagogické zkušenosti než v reálu - interně nebo externě. Koneckonců je to i jedním z kladně hodnocených bodů školní inspekce….

A tak je naše ZŠ a MŠ Staré Křečany již pár let v kontaktu s MŠ Šluknov, a to s oddělením Koťátek s paní učitelkou I.Ilkovou a jejími kolegyněmi. Zavítali k nám na Den otevřených dveří a natolik je pohladila atmosféra naší školičky, že se k nám opakovaně vracejí a dokonce k nám už nastoupilo i několik dítek do 1.třídy. Naše škola totiž nabízí málopočetné třídy s individuálním přístupem, vstřícností a rodinnou atmosférou. O výsledcích vzdělávání svědčí i to, že každoročně z 5.třídy odchází několik žáků do osmiletých gymnázií, což je vizitkou zodpovědnosti a přípravy pedagogického sboru. Po vyučování téměř všichni žáci navštěvují družinku  pro její pestrou náplň a volnočasové vyžití.

A teď zpátky k naší družbě….. Ve středu 22.5. zavítali žáci 1.a 2.třídy naší školy do zmíněné mateřské školy. Přijetí bylo velmi srdečné, stejně tak i prohlídka všech krásných prostor sídlištní školky. Paní učitelky zapojily naše děti do jejich dopoledních rituálů a pak pro nás Koťátka připravila zajímavou stopovanou městem spojenou s plněním úkolů na některých stanovištích. Prošli jsme uličkami Šluknova, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a v zámeckém parku na nás čekal i poklad – pamlsky a schovaná Koťátka. Akce se velmi vydařila, přálo i počasí. Paní učitelkám patří VELKÝ  DÍK  za příjemně strávené dopoledne a milé přijetí včetně připraveného programu a my se už těšíme na další výměnný pobyt a spoustu nových zkušeností a motivací. /Mgr. M. Macková, řed./

více foto viz Fotogalerie

Datum vložení: 3. 6. 2024 21:47