Týden s čerty nám dal zabrat...

Týden s čerty nám dal zabrat...

Všichni jsme věřili, že dopolední návštěvou Mikuláše, čerta i anděla obavy pominou a vše se vrátí do běžných kolejí. Ovšem, co čert nechtěl?

Všichni jsme věřili, že dopolední návštěvou Mikuláše, čerta i anděla obavy pominou a vše se vrátí do běžných kolejí. Ovšem, co čert nechtěl? Dát dětem klid a přestat sledovat hříšníky. Ohromný nepořádek zanechali pekelníci ve školní družině a sami podle fotografií usoudíte, že si při úklidu děti musely řádně vyhrnout rukávy. V zanechaném dopise, mimochodem s hodně hrubými chybami, jmenovali některé děti s prohřešky, některým nadělili celoroční vstupenku do pekla, to je už opravdu na pováženou. Mnozí mezi nadílkou objevili pekelné dukáty a dokud se neuzavřou pekelné brány obdarovaní si musí dát na své chování pozor. Po celý týden zanechávali rohatí pekelníci dětem zprávy, jaké úkoly a činnosti mají splnit. V týmech děti na čas lepily k pekelným kotlům řetězy, soutěžily v mikulášském i čertovském pexesu, hledaly pekelné vločky, skládaly čertí puzzle a pořádně se zapotily při čertovské honičce. V pátek jsme si oddechli, neboť jsme další zprávu o úkolech už neobjevili. A tak se opětovně můžeme začít věnovat adventnímu povídání o Vánocích v Evropě, o zvycích a pranostikách v Čechách. Rozšiřujeme si vědomosti o tom, kdo nosí dárky nejen u nás, ale i v jiných zemích, jak se jmenují svíce na adventním svícnu, jak se říká jednotlivým nedělím, kdy se ozdobil první vánoční strom v Čechách, ale i to, co by mělo být na stole při štědrovečerní večeři, proč prostírat o jeden talíř navíc, čím nalákat vánočního skřítka a mnoho dalšího. Mimochodem dospěláci…máte stejné znalosti, jako děti z naší školní družiny? Ptejte se jich…možná Vás překvapí.

Za školní družinu a celičkou naši školu Vám všem přejeme šťastné, radostné a láskyplné Vánoce. Do roku 2023 vstupme všichni ve zdraví, s ochotou a umem naslouchat. 

 

H. Špergová, vychovatelka

Datum vložení: 9. 12. 2022 12:47
Datum poslední aktualizace: 9. 12. 2022 12:55
Autor: Správce Webu