Pomáhám, protože chci!

Pomáhám, protože chci! I letošní rok se naše školička zapojila do celorepublikového projektu 72 hodin - pomáhám, protože chci.

O co se vůbec jedná? 72 hodin - to jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, do kterých se může zapojit opravdu úplně každý. Každý, kdo chce jen malinko pomáhat. Pomáhat přírodě, druhým, svému okolí. Výsledkem těchto projektů je spousta radosti, úsměvů na tváři a mnoho odvedené práce.

Naši školáci se tento rok zaměřili na přírodu. Ráno po osmé hodině nás navštívila s poutavou přednáškou paní Tůmová,  maminka našeho spolužáka Štěpánka, a pověděla nám spoustu zajímavostí o lesní zvěři. Moc děkujeme a těšíme se třeba zase za rok :-).

Po krátké přestávce jsme se vrhli na vyrábění skřítků Odpadníčků. Celý skřítek totiž nemohl být vyrobený z ničeho jinýho, než z tříděného odpadu. U jeho výroby jsme si zopakovali, jak správně třídit odpad, kam který patří a co se s ním dál děje. Co se dá vyrobit z odpadků, to jsme nečelali.... podívejte se ve fotogalerii :-). Všichni střítci dostali svá jména a zdobí nám suterén v prvním patře.

A poslední náš úkol, pro záchranu hmyzu v zimě... vrhli jsme se na vyrábění hmyzích domečků. Tedy vlastně DOMŮ. Každá třída si naplnila svůj vlastní hmyzí domek, který bude zdobit školní zahradu. Už se moc těšíme, až se v zimě půjdeme podívat, která zvířátka se do domečků nastěhovala.                                                                Děkujeme paní asistentce Martince Kurzové za vyrobení hmyzích domečků :-).

Celé dopoledne jsme si moc užili, rádi jsme se do projektu zapojili a těšíme se zase na další rok, až zase společně vytvořímě něco, co dává smysl.

Děti a zaměstnanci ze ZŠ Staré Křečany.

Vytvořeno: 20. 10. 2021
Poslední aktualizace: 20. 10. 2021 9:44