Obsah

Odběr vody v rámci projektu Ozvěny MFF Ekofilm

Typ: ostatní
28. 3. 2019 jsme se celá škola vydali k toku říčky Mandavy k nedalekému rybníku Havlák, kde jsme se setkali s vedoucím varnsdorfského PROEKA Milanem Hulánem. Po úvodním seznámení s problematikou kvality vody, civilizačním znečištěním a metodikou analýzy vody pan Hulán přistoupil k vlastním odběrům 2 vzorků vody, které následně budou analyzovány na VŠCHT v Praze. Dílčí výsledky rozborů budou u nás na škole prezentovány v 1. polovině dubna, velká prezentace výsledků pak bude součástí závěrečného dne Ozvěn 26. 4. v KD Krásná Lípa. Zde budou vyhlášeny i výsledky výtvarné soutěže "Voda v krajině", které se naše škola zúčastní. Budeme tedy doufat, že naše říčka Mandava je v dobrém stavu a počáteční tok není znečištěn.

I. Stejskalová

Vytvořeno: 28. 3. 2019
Poslední aktualizace: 24. 4. 2019 06:51
Autor: Správce Webu