Obsah

Beseda o 2. světové válce

Typ: ostatní
Dne 12. 6. 2019 přijala pozvání do naší školy starousedlice paní učitelka Eva Střížková. Pro žáky starších ročníků ze 3., 4. a 5. třídy si připravila poutavé vyprávění o životě za 2. světové války. Toto období pro ni nebylo jednoduché, protože byla ještě malým děvčátkem , když osiřela. Její maminka zemřela na nemoc a tatínka ji odvedli do koncentračního tábora. Naštěstí se jí ujala známá jejího otce, jež byla odbojářkou a paní Střížková se dostala pod její ochranná křídla do Ostroměře v Podkrkonoší. Zde zažila spousty nebezpečných příhod a sama tak napomáhala odbojářům, kteří například i ukrývali anglické letce. Při jejím vyprávěním se žákům tajil dech a mohli si tak uvědomit, jak se žilo v období druhé světové války. Naštěstí její tatínek přežil a po skončení války se opět shledali. Děkujeme paní Střížkové za ochotu dětem přiblížit svůj život dítěte v tomto nelehkém období a budeme se těšit na její další poutavé vyprávění.
/I. Stejskalová/

Vytvořeno: 12. 6. 2019
Poslední aktualizace: 2. 7. 2019 23:07
Autor: Správce Webu