Obsah

LEDEN - MĚSÍC STOLNÍCH HER

Typ: ostatní
Po celý leden probíhaly v družině souboje v deskových hrách. S velkou radostí jsem pozorovala zápal dětí do hry, pokorné přijímání porážky i radost z výhry.

Děti se mohly vyzývat mezi sebou, každý mohl mít ovšem pouze 2 výhry nad stejným soupeřem. Poslední lednové dny nám nakonec zamíchaly pořadím, protože vítězství nad paní vychovatelkou znamenalo navíc 5 bodů do tabulky, prohra ale naopak 3 body vymazala. Riskovat se nakonec vyplatilo! Her, ve kterých se soupeřilo bylo spousta... ČLOVĚČE, NEZLOB SE, PEXESO, DÁMA, DOUBLE, BOMBA, MONOPOLY, ŠACHY, UNO, CINK a neoblíbenější PRŠÍ. 

Podtrženo, sečteno. Celkovou vítězkou s 83 výhrami se nakonec stala VANESKA SCHULZOVÁ, na druhém místě se 43 výhrami se umístil TOMÁŠ BALOUN a třetí místo se 40 výhrami získal PAVEL POKORNÝ

Prší - 1. místo - Vaneska Schulzová, 2. místo - Tomáš Baloun, 3. místo - Jiří Veselka.

Double - 1. místo - Vaneska Schulzová, 2. místo - Dominik Dvořák, 3. místo - Kačka Klášterková

Dáma - 1. místo - Kristián Kolář, 2. místo - Vaneska Schulzová, 3. místo - Dalibor Tyle

Šachy - 1. místo - Filo Roland

Uno - 1. místo - Vanesa Schulzová

Pexeso - 1. místo - Maruška Hošková

Cink - 1. místo - Vanesa Schulzová

Člověče nezlob se - 1. místo - Jiří Veselka

Co jsme se za měsíc stihli naučit? Oprášili jsme zapomenutá pravidla více i méně známých her, vydržet chvilku v klidu, soustředit se, tolerovat ostatní spoluhráče, naučili jsme se přijímat porážku, soucítit s ostatními, podělit se o radost, trpělivosti - jak to všechno dopadne,... dokonce jsme si připomněli i matematiku (nekonečné přepočítávání čárek v bodovací listině), je toho spousta,...

Vítěze čeká samozřejmě odměna a jako pochvala všem dětem přibudou v družině nové tři hry. 

Dana Steránková - vychovatelka

 


Vytvořeno: 31. 1. 2018
Poslední aktualizace: 7. 2. 2018 08:29
Autor: Správce Webu